| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa dau la scoala de politie sunt in clasa a 11-a daca scot la viteza 8.70 la 50 de si la rezistenta in jur de 5 minute la rezistenta pentru un km pot sa cresc intr-un an sa ajung la 7.2 pentru 50 de m viteza si 3.40 parca pentru rezistenta? avand in vedere ca lucrez pe fiecare zi nu exagerat dar ca sa zic asa o data la saptamana dau 3 ture de teren si de alergat alerg pe fiecare zi

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ori te pui serios pe treaba, ori renunti la ideea asta. In ritmul asta nu te vei putea descurca la probele fizice.

| Sadop a răspuns:

Vorbește cu un profesor de sport sau cu un antrenor de atletism să îți faci un program zilnic.
Prezintă-i baremul și cere-i ajutorul.
Dacă lucrezi intens, cu pauză 1 zi 2 pe săptămână vei reuși.
Ai nevoie doar de un program bun de antrenament.
Găsești unul pe site-ul : Cadeți Academia de Polițir, la secțiune Admitere - Proba fizică.

| Traian18 a răspuns:

Apuca-te de exercitii fizice urgent, fa flotari, abdomene, geno, tractiuni ( astea pentru proba cu mingea medicinala de 4 kg), iar pentru rezistenta alearga de 3-4 ori pe saptamana cate 5 km, fa diverse exercitii ce implica dezvoltarea muschilor care implica viteza, vei fi o idee obosit la inceput, dar pe parcurs iti va placea, asa am fost si eu pana sa ma obisnuiesc, dar o fac de placere.

| hittlerrS a răspuns:

8,70 la 50 de metri? Atat scoteam in a 5-a mai bine alege-ti altceva pentru ca nu cred ca iei proba fizicawinking

Si daca dai doar 3 ture pe saptamana nu o sa progresezi de loc mai bine apuca-te in fiecare zi de fugit 10 ture de teren, 5 sprint (daca rezisti) fa flotari si genoflexiuni dupa ce alergi BAFTA

| andreidin a răspuns (pentru hittlerrS):

Sti cumva cam cat aveai inaltimea in clasa a 5-a? si inca ceva joci fotbal sau zic asa erai sportiv bun in clasa a 5-a?