| nicp a întrebat:

Vreau sa trimit un SMS la un numar format din 4 cifre, tarif normal. Daca eu am SMS gratuite, va trebui sa platesc sau mi se va lua din cele gratuite?

12 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Sigur ia din credit

cami
| cami a răspuns:

Pai.cam nimic nu prea mai e drept pe aici.si mie mi s-a intamplat la fel laughing " tarif normal". aveam abonament. mesaje gratuite. vine factura straight facestraight face ce? ma oara tata laughinglaughing.in fine am trecut peste, si de atunci mi-am invatat lectia. happy

| guralivul a răspuns:

Pai cred ca ai sms gratiute doar in retea. cele cu patru cifre is cu tarif normal ca si pentru alta retea.iti i-a sigur din credit.

| sergiu25bc a răspuns:

La nr cu 4 cifre iti va lua din credit, la numerele de celular din 10 cifre si la care ai oferta nu iti va lua din credithappy

| nicp explică:

Nu mi se pare corect...SMS-urile gratuite au de fapt tarif normal...sad

| Sara2 a răspuns:

Alea se platesc

| pachy a răspuns:

Trimiterea unui sms din orice retea mobila catre un numar format din 4 cifre cum ar fi la diaconescu 1331 este tarifat! mare atentie, normal acele numere trebuiesc insotite de tariful per sms. iar sms-urile gratuite oferite de companiile de tel mobila, sunt valabile doar in oarnge cosmote vodafone zapp asta in cazul in care ai sms-uri nationale daca ai numai in retea atunci numai acolo poti trimite, restul se tarifeaza (bafta )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie, poate acel sms este cu tarif normal (si intra in cele gratuite) daca nu ele au un alt plan tarifar pe care ai sa-l platesti. Depinde daca ai gratuite national sau in retea... Cel putin asa cred eu dar ca sa fii sigura poti apela Servicii Client si ei iti vor spune cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.se platesc.
Sms-urile gratuite se aplica doar celor cu tarif normal adica 5 centi/msg.
Dar daca zici.ca tariful pentru a trimite msg la numarul din 4 cifre e normal. s'ar putea sa iti ia din cele gratuitethinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vei fi taxata. Ideea este ca orice numar scurt (numar cu suprataxa ex. 1234) operatorul mobil taxeaza automat. Acum depinde de tarfiul pe care numarul scurt il are. In Romania tarifele sunt intre 0. 20 Euro si 10 Euro. Asa ca aveti grija cand trimiteti un sms la un numar scurt. Verificati tariful

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat este tariful normal?

| cyufulyky a răspuns:

Iti va lua din crdt...sad