| nyko98 a întrebat:

Vreau si eu o opinie despre libertate, autoritate, democratie.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate sunt incalcate la noi in tara!

| Ƨirenia a răspuns:

Anarhie!

| SinfulDesire a răspuns:

Cu libertatea ar trebui sa poti sa faci si sa zici ce vrei fara vreo consecinta

autoritatea este atunci cand cineva impune ceva si trebuie facut efectuat

democratie ei bine aici intervin primele doua numai ca e vorba de doua partii care au opini diferite despre un anumit subiect

| nalexuta a răspuns:

Bine,libertatea : Unii ganditori considera ca libertatea inseamna in primul rand capacitatea persoanelor de a decide intre mai multe posibilitati de actiune Alti filozofi pun accentul pe intelegerea libertatii ca absenta a constrangerilor, in special a celor exterioare individului. Autoritatea este prezentata in relatiile dintre oameni atat in viata privata, cat si in viata publica.Autoritatea inseamna puterea legitima a cuiva de a-si impune propria vointa celorlalti. Democratia:cuvantul democratie provine din limba greaca demos inseamna popor si kratos putere.Democratia este inteleasa ca puterea poporului. Sper ca iti va fi de folos.@#$%^%^&

| florin2697 a răspuns:

Si eu vreau straight face