| GalaxyGirl a întrebat:

Vreau si eu un site de unde pot lua poze cu tema 'Romania de ieri si de astazi'.

3 răspunsuri:
| Decrepit a răspuns:

Nu prea e nevoie. Daca stai intr-un oras mare,care are si o zona veche,gen Timisoara,Deva, Arad sau Alba Iulia, doar bate orasul la pas si fa poze prin diferite zone ale lui, ca e si mai bine, cand esti clar documentat despre subiect.In orase de tipul asta, poti sa vezi foarte bine discrepantele.Sau intr-un oras cum e Clujul, care recent o arde Silicon Valley, cand are franturi arhitecturale istorice aproape la fel de frumoase ca cele din Sibiu sau Sighisoara.

| SmEu a răspuns:

Cauta pe google poze cu Romania din ani trecuti(de acum 30 40 de ani) si poze cu Romania din zilele noastre ca sigur la asta se refera! Titlutongue sper ca te-am ajutat