| Rony56 a întrebat:

Vreau un program bun de editat filme. Sony vegas 11 e bun, (12 nu am sistem de 32 biti). si camtasia da nu e bun, nici pinnacle, (e bun dar.)
vreau un program de editat filme in care poti in filmulet, sa mai pui un filmulet sau o poza, intelegeti? deci sa maschez fata cu o alta poza sau ceva de genu'! si de exemplu sa nu fie alb prin colturi, stiti? mersi! dau funda! promit!

3 răspunsuri:
| ufromupps a răspuns:

Hmm.
Sony vegas e cel mai recommandat pentru acest lucru.
Poti incerca si Adobe Elements sau Adobe after effect.
Dar iti recomand sa folosesti Sony vegas Pro. E foarte bun pentru acest scop.

| Rony56 explică (pentru ufromupps):

Serios? si daca pun de exemplu o poza in Sony vegas, se vede, dar are colturi albe! cum sa dispara partile alba si sa se vada doar poza?

| ufromupps a răspuns (pentru Rony56):

E foarte Usor.
Iti aleg fata sau imaginea pe care o doresti sa o pui in videoclip.
Il bagi in Photoshop(nu conteaza care versiune iti recomand cs4 extended, cs5 extended sau chiar 6).
Decupezi imaginea ca fundalul sa dispare si salvezi imaginea in format PNG fara a pune fundalul alb. Dupa il importi in Sony vegas si numai ai colturi albe. happy