| anonim_4396 a întrebat:

Vreu sa imi iau un skateboard si nu stiu ce roti sunt cele mai bune.Am vazut ca cele de cauciuc sunt foarte bune dar nu stiu cum se comporta am mers pe silicon si pe plastic.Ma muteti ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plasticul e mai dur si nu se desgasteaza ca cauciucul mai ales cauciucul ofera putin mai mult comfort dar plasticu e cel mai bun

6 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Slicon cu plastic.

| rey a răspuns:

Hey nu silicon ca nu tzin, daca iti iei din plastic tin foarte mult dar fac la fel cu un avion ia cu roti din silicon apoi plastic.
Astfel le ai pe ambele si silentiozitate si duritate.
Daca o sa-ti iei doar din plastic roti o sa trezesti un bloc intreg.

| madalynaaa a răspuns:

De silicon pentru ca la gauri amortizeaza si iti pare ca mergi pe drum asfaltat
nu uita de fundita tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca e mai bun de plastik am avut de silikon si nu mai putut sa ma plimb nici 1m

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am avut de silicon da pentru ca eu am vrut sa fac trick-uri mi-am luat de plastic.deci pentru trick-uri recomand plastic dar daca iei numa sa te plimbi poti sa iei de silicon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti astia sunt fraieri. ascultama pe mine am 19 ani si fac de la 10 ani skateboarding. cel mai bun e cand iti iei roti de silicon cum a zis madalynaaa cu asfaltul dar la scheme merge ca pe roate cand aterizezi se aude de parca nu ai auzi nimic crede-ma. ia-ti roti de silicon (cele mai bune). daca vrei sa vb cu mine adresa e nidelcu_daniel@yahoo.com