| xSushi a întrebat:

Am cautat cfg-uri de bhop si pe un site am gasit asta:
bind space "+bhop"
alias +bhop "alias _special @bhop;@bhop"
alias -bhop "alias _special"
alias @bhop
alias @bhop "special; wait;+jump; wait;-jump"

am pus-o in >cstrike-config si pe urma am intrat in cs
am scris in consola exec userconfig.cfg si cand m-am conectat pe un sv si apasam space imi da in consola "Unknown command: special
Alias name is invalid
Alias name is invalid"
ma poate ajuta cineva? dau funda

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Bind "space" "+bhop"
alias +bhop "alias _special @bhop;@bhop"
alias -bhop "alias _special"

alias @bhop "special; wait;+jump; wait;-jump"

Incearca cu alt CS deoarece se pare ca al tau foloseste acelasi protocol ca cel de steam sau ceva de genu.

8 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

A... banuiesc ca ai cs pe steam, dar mai demult a fost scoasa optiunea "special", deci numai pe non-steam merge acest cfg.

| xSushi explică (pentru Zangetsu):

Am auzit ca a fost scoasa dar nu am steam

| Zangetsu a răspuns (pentru xSushi):

Atunci cred ca dupa ce intri in joc trebuie sa dai exec config.cfg ca nu incarca automat partea cu bhop-ul. Sau creaza un fisier text in notepad, copiezi acolo configul si ii modifici extensia din.txt in.cfg, sa fie ceva de genu bhop.cfg, iar in joc, deschizi consola si bagi exec bhop.cfg

| xSushi explică (pentru Zangetsu):

Alias name is invalid
Unknown command: special
Alias name is inval...

| Zangetsu a răspuns (pentru xSushi):

Vezi daca merge dupa ce stergi linia alias @bhop
deoarece config-ul meu no o are.

| xSushi explică (pentru Zangetsu):

O sa incerc.

| xSushi explică (pentru Zangetsu):

Am incercat si nu mi-a iesit. Tot arata in consola ceva legat de "special". Vrei sa-mi dai config-ul tau, poate am gresit eu undeva.

| xSushi explică (pentru Zangetsu):

Merge big grin Multumesc mult!

| Zangetsu a răspuns (pentru xSushi):

Bind "space" "+bhop"
alias +bhop "alias _special @bhop;@bhop"
alias -bhop "alias _special"

alias @bhop "special; wait;+jump; wait;-jump"

Incearca cu alt CS deoarece se pare ca al tau foloseste acelasi protocol ca cel de steam sau ceva de genu.