| Mihai_Edi_1994 a întrebat:

Am fifa 16 si merge greu, am procesor de 2.70 GhZ, 64 Bit, windows 8 ...Nu stiu ce placa video am, dar stiti ce pot face sa mearga bine fifa-ul?

4 răspunsuri:
| itsBiscu a răspuns:

Pai hmmmm cand ti-ai luat FIFA ai vazut la sistem requirements? ca poate nu ai necesarele

| Mihai_Edi_1994 explică (pentru itsBiscu):

Procesorul e de 2.70 Ghz, ce ar putea afecta fifa-ul?

| AdreAdre a răspuns (pentru Mihai_Edi_1994):

Placa video afectaza 80% din joc cand procesorul indeplineste cerintele minime. Plus ca nu ne ajuta cu nimic ca ai zis 2. 7GHz. Sunt procesoare cu 1, 2, 3, 4, 6,8 nuclee. ( 4 nuclee = 4 x 2.7) Daca nu te pricepi, e greu pentru cineva sa te invete IT de la 0.

| ionutandrei2003 a răspuns:

Iti cumperi un calculator nou