| cățelușa56 a întrebat:

Am minecraft SP (nu stiu ce e cu sp-ul ala dar nu conteaza) si nu am minecraft.jar in roaming. L-am dezinstalat si reinstalat dar aceeasi problema si nu-mi pot pune skin sau moduri. Cum pun minecraft.jar?

Răspuns Câştigător
| jakecrazy a răspuns:

Sa-mi zici cum ti-l-ai pus acum problema ta este ca skin iti pui cum ar fi cand scrii username snowflake234 ma rog mod nu-ti poti pune deoarece minecraft.jar este doar la acel calculator cu pachetul de carti altfel pune-ti win rar sau ma rog dai la start run appdata si la minecraft cauta prin bin ca eu am gasit cand gasesti trebuie sa scrie cu majuscule meta-inf dupa aceia il stergi copii de la sa zicem mod loader si tomanyitems si le pui acolo dar te rog zi-mi cu ai pus minecraftul sp si daca ii trebiue java ca nu mai imi merge oricum cauta prin bin casesti tu succes

| cățelușa56 explică (pentru jakecrazy):

Merci desi am cautat iar minecraftul ala l-am luat de pe minecraft Romania si am dat si eu accpet agree si toate chestiile alea bla bla bla si am winrar

| jakecrazy a răspuns (pentru cățelușa56):

Atunci imi pare rau nu poti pune mod ca ma rog nici eu nu am dar ma bucur cu texture pack si bine daca vrei uite id-ul de mess lupicagood si vb acolo ca stiu o gramada de chestii dar e putin cam... sa stau asa o mie de ani

5 răspunsuri:
| jakecrazy a răspuns:

Sper ca te-am ajutat

| jakecrazy a răspuns:

A si sp vine de la super performant

Scuze ca ti-am raspuns mai tarziu dar nu trebuie sa iti bagi moduri prin minecraft.jar. Eu am moduri si nu gasesc minecraft. jar ( aceeasi problema ca tine) dar poti sa-ti downloadezi un mod, sa intri in appdata, iti faci un folder numit mods, pui modul acolo si gata! Dar sa nu uiti ca inainte trebuie sa-ti instalezi minecraft forge. Scuze ca raspunsul meu a fost foarte tarziu.