| Gul_Farhad_1995 a întrebat:

Am nevoie de raspuns urgent si dau o mare funda.
Cum conectez ps4 la laptop care are windows 8, am doar un cablu HDMI si am doar o maneta acest lucru necontand. Intebarea e cum il conectez doar cu un singur fir si daca e vreun program care e? Va rog e urgent!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu se poate, doar la tv cu iesire hdmi

| Gul_Farhad_1995 explică (pentru mgtow):

Daca nu stii nu raspunde. Am aflat ca se poate conecta cu un transformator la monitor nu numai la tv dar eu am intrebat daca diect se poate.

| mgtow a răspuns (pentru Gul_Farhad_1995):

Te-ai informat gresit leptopul la tv se conecteaza prin hdmi dar consola la laptop imposibil, cei de la Sony mi-au zis asta si am mai intrebat la un magazin de jocuri pentru ps4

| Gul_Farhad_1995 explică (pentru mgtow):

Dar la monitor nu se poate?!

| mgtow a răspuns (pentru Gul_Farhad_1995):

Se poate la monitor in general la modelele noi, inainte vezi la setari sa il poti pune pe HDMI, odata pus conectezi consola la el prin hdmi si se va vedea.

| Gul_Farhad_1995 explică (pentru mgtow):

Nu am monitor dar exista transfomatoare din vga in HDMI si crezi ca ar functiona?

| mgtow a răspuns (pentru Gul_Farhad_1995):

Ma insel dar nu merita sa platesti si dupa aia sa nu mearga. PS4 are doar iesire hdmi

| Gul_Farhad_1995 explică (pentru mgtow):

Ma refer un capat hdmi in ps4 si un capat vga in monitor (pentru ca transformatorul asta face) Totusiiti dau funda pentru ca ai fost singurul care ai raspuns.

| Gul_Farhad_1995 explică (pentru mgtow):

Funda acordata. Se poate da closed.

10 răspunsuri:
| Gemanaru_Nicolae_1986 a răspuns:

Daaaa ...bine bine. dar sunet? monitorul are hdmi dar sunetul cum i-l obtin?

| Andrey_Andrei_1997_JzS6 a răspuns:

Exista o metoda dar trebuie sa cumperi acest cablu https://altex.ro/adaptor-hdmi-vga-promate-prolink-h2v-alb