| GOtiCKAsasin a întrebat:

Am o intrebare despre metin2ro,sunt war corp si cind vreau sa citesc o CC de exemplu incizia tripla sau aura sabiei imi arata aceasta competenta nu e destul de inalta pentru o antrena cu o carte deci cum sa fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| iRobby a răspuns:

Nu o pot evolua din cauza ca nu ai facut Master la acea magie (Master= Poti sa primesti Master (=M) la o magie dupa ce ii pui 17 puncte, apoi in loc sa aiba puncte, de exemplu 1, 2, 3, o sa aiba M1, apoi M2, apoi M3, pana la M10, dupa ce ai facut M10 (=de la M1 la M10 ai nevoie de 55 de CC'uri,+ ca pot esua!) o sa ai G1 (G= Grand Master, adica Mare Maestru). De la G1 pana la P (P= Perfect Master, adica Maestru Perfect) o sa ai nevoie de Piatra Spiritului (=Spirit Stone, prescurtare SS)
Deci, pentru a putea sa citesti o carte ai nevoie de M1, care il poti obtine prin a pune 17 puncte la o magie. Daca nu intra din 17 puncte M1, poti sa mai pui un punct, si sa speri ca faci din 18 puncte. Maximul de puncte pe care il poti pune este 20. Daca nu ai inteles, lasa-mi un mesaj.
Funda? happy

| GOtiCKAsasin explică (pentru iRobby):

Aha am inteles mersi mult

| GOtiCKAsasin explică (pentru iRobby):

Dar ma i-am o intrebare cam cu cit pot vinde un glob de transformare?

| iRobby a răspuns (pentru GOtiCKAsasin):

N-ai pentru ce, si tot eu am raspunsul la intrebarea lui Xster, DA este obligatoriu sa ai M1, altfel nu poti sa citesti carti.
Funda? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Xster a răspuns:

Ai M la acea magie? sa o poti evolua in M1 M2 M3. etc.

| GOtiCKAsasin explică (pentru Xster):

Nu de ce e obligatoriu?