| AndreyIstetul a întrebat:

Joc metin2! Mi-am ales cartile care merg sa antrenez competenta, care mi se potriveste la magi si tot dau clik pe el! Ori imi zice ca aceasta competenta nu e destul de inalta peantru a o antrena cu o carte, ori ca nu o pot cicit din cauza lipsei de experienta! Ce sa fac sa pot antrena?

Răspuns Câştigător
| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Frate deci nu-i asa greu fi atent:
-pentru magie trebuie sa o faci M1, adica cand faci un lv la creste competenta cu cate 1 punct, la inceput pui cate un punct pe fiecare magie dupa iti alegi una si pui punctele daca ai noroc la 17 puncte intra M1 si pe magie scrie mai mic M1, daca citesti cartea o sa-ti zica daca a reusit sau nu, daca da o sa scrie M2 si tot asa pana o sa ti se faca G1 si dupa ii diferit, daca imi dai pe privat id tau te ajut cu ce pot!winking
SARBATORI FERICITE!

| Mitrescu_Eduard_1998 a răspuns (pentru RomanMandruPanaMor):

Mie imi zice ca e cartea prea greu de citit.deci sa spun cum s-a intamplat am facut m1 apoi am cumparat o carte si am facut m2 apoi am mai cumparat o carte si a zis ca e greu de citit ce sa fac?

25 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Chestia cum ca trebuie 2 carti ca sa faci M2 si pe urma iti trebuie 3 carti ca sa faci M3 e o mare porcarie sau probabil nu. Mie dupa 5 carti, care 4 au esuat, mi-a iesit M2. Totul tine de noroc, ca metin e un joc al norocului pana la urma. Dupa ce pui 17 puncte la o magie si faci M1, iti recomand sa te duci la batranica ca sa vezi ce noroc ai si sa folosesti cartea respectiva cand spune ca ai mare noroc sau cumpara de la ea acel talisman pentru noroc. O sa mearga sigur cartile. Cel putin pentru mine au mers si nu au esuat.

| AndreyIstetul explică:

Buna. Hey, gata cu raspunsurile! Nu mai joc Metin de cam 2 anistraight face!

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Ba baiatule eu am avut lv 41 pe 2 conturi si unu 43(pe ro) si pe privat 78(unde mi-am facut si G1 si mai departe imi cerea pietre ale spiritului) si cred ca stiu cand poate fi folosita o carte de competenta!
Numai de la G1-G2-G3...pana la P se modifica de la sevar la servar in rest totul este la fel! Si o carte nu iti poate functiona numai in cazul in care nu esti M1 pe ea(Compententa nu este destul de inalta pentru a fi antrenata) sau iti v-a rata (O la dracu si zice ca ai ratat)
Asa ca numai fi asa arogant am vrut doar sa te ajut, daca nu vrei zi asa frate... CEAU, LA REVEDERE SI UN AN NOU FERICIT!

| mada12 a răspuns:

In primul rand.trebuie sa le pui in patratele.(in coltul patratelelor sunt numere... 1, 2, 3, 4, 5.). si cand vrei sa le folosesti. apesi 1 daca vrei magia de la nr 1.si tot asa... daca nu ai inteles trimite-mi mesaj cu id tau si iti explic.Bafta!

| xroberth a răspuns:

Ascultati-ma pe mine ca stiu foarte bine ce zic tongue
In primul rand ca sa faci M la 17 pct nu tine de noroc.
Daca ai 16 pct la o magie mai bagi un pct si nu ai facut M cumperi banderola uitarii pentru magia respectiva [aura sabiei banderola uitarii] care va scoate un pct de la o magie si apoi bagati la loc si aveti M1 daca nu a mers mai cumparati banderole.
In al 2-lea rand invatati sa nu bagati puncte la toate magiile. bagati 1 pct la fiecare magie si apoi numai la o anumita magie pana la 17 pct apoi cu banderola uitarii pentru a face M1. apoi de la M1 la M2 trebuie o carte de la M2 la M3 trebuie inca 2 carti pana la M10 de la M10 pentru G1 trebuie inca 10 carti intotal 55 carti. de la G1 la G2 trebuie o piatra a spiritului [soulstone] e tradus cam gresit... soul stone inseamna piatra a sufletului dar exista alt item numit piatra sufletului pentru misiunile de la biolog lv30 lv40 lv50 de la G2 la G3 inca una de la G10 la P inca una. fiecare piatra a spiritului folosita consuma puncte din grad cate 2000 2500 3000 pana la 11000. Fiecare carte folosita foloseste cam 0, 25%. Mesajul aceasta competenta nu este destul de inalta pentru a o antrena apare atunci cand nu ai M1 la acea magie iar lipsa de experienta logic sper ca am fost de folos big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai M1 la o competenta pentru a o antrena. M1 faci punand multe puncte la acea competenta. Totusi, antrnamentul poate esua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa antrenezi carti de competenta trebuie sa ai si EXP.
Fara EXP. nu poti sa cresti competenta si trebuie sa ai M1, apoi daca iti reuseste vei folosi 2 carti pentru M2, 3 carti pentru M3 si tot asa pana la 11carti pentru G1.
Apoi e mai complicat : Iti sugerez sa iti umpli iventarul de boabe zen. Sau cel putin o parte a iventarului si depozitul! Si sa ai foarte
multe pietre ale spiritului ( pietre galbene ) ca sa poti face G2-G10-P. Trebuie sa folosesti un diamant la 12 ore, predeosebire de carti nu cere EXP., ia grad, la G2 iti ia 1000grad, G3-1500grad, G4-2000grad, G5-2500grad, G6-3000grad, G7-3500grad, G8-4000grad, G9-4500grad, G10-5000grad, G11(P)-5500grad
Diamantele pot esua dar sfatul meu este sa iei de pe net cu MD niste iteme nu stiu exact cum se numesc care elimina timpul de asteptare a cartiolor sau a pietrelor.
Mult Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte merge doar daca ai master la acel skill(adica peste 17 cpt pe el)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai puncte prea putine la vraja respectiva, nu merge, dar daca ai facut-o M1 atunci c-ar putea sa mearga.Problema cu experienta este altfel, si eu am observat cand am antrenat o carte ca mi-a luat experienta. Daca ai plina o bulina (ex, nu e obligatoriu numai o bulina) atunci cred ca va merge.Totusi ar putea sa esueze cartea.Nu stiu sigur daca acesta este un raspuns corect, dar eu joc demult metin si ma gandesc ca asa ar putea fi. Sper sa nu va suparati daca acest raspuns nu este bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum iti iei magii? daca vreti sa ma gasiti pe metin2.ro ma cheama rex233 sunt pe virbo pe 1 pe regatul galben

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa deci iti voi explica treaba asta cu antrenatul comptetentelor si va rog sa nu ma contraziceti ca stiu foarte bine cum vine treaba asta chit ca nu am mai jucat metin de mult timp.

Deci inprimul rand trebuie sa ai experienta(iti va lua foarte putina)
Si acum:pentru a face m1 trebuie sa ai un anumit numar de puncte pe o magie m1 se poate face dupa noroc de la 17 la 20 de puncte.
Dupa ce ai m1 pentru m 2 iti va trebui o carte PT ACEA MAGIE(la care ai m1), pentru m3 iti va trebuie 2 carti, pentru m4 iti va trebui 3 carti si tot asa pana la g1(g1 e dupa m10)
Dupa aceea iti va trebui piatra spiritului si cu fiecare piatra a spiritului folosita iti va scadea gradul.
La piatra spiritului e diferit fata de cartile de competenta
pentru g2 vei avea nevoie de o piatra pentru g3 tot de o piatra pentru g4 tot de o piatra si tot asa pana la p

Sper ca te-am lamurit si ai inteles ce am spus laughing. Succes la metin big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti trebuie competenta la normal dar trebuie sa ai m1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma butule trebuie sa faci m1 acolo ca sa poti antrena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal ca nu-ti merge pentru ca ori nu folosesti cartea care trebuie ori ai insuficienta exp pentru a citi cartea ori ai gresit cartea pentru magie sau ce ai tu de facut! fiecare carte pe care o citesti necesita 200. 000 EXP ( pe private poate fi diferit)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall nu stiti va rog cat tine de ex un pergament binecuvantat? Doar o folosire sau o falosesc de mai multe ori? Dac da de cate ori pot dac esueaja odata arma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ridica campetenta pana la level 17-20

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai m la ace magieai inteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci minim 1% si poti citi daca ai sa zicem la vartejul sabiei iti trebuie cartea Vartejul Sabiei cartea competentei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ajungi cu acele competente la M
adica fiecare competenta trece la M atunci cand o cresti intre 17-20

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la gardieni si la femei-a batrabna, iti va cere sange fiertde maimuta si te poti antrena

| xxXXCatalinXXxx a răspuns:

Daca ai acea competenta la invatatura ta da pe cartea pe care vrei sa-o citesti click dreapta

| StefanCroitoru21 a răspuns:

Asta e usor dar am si eu intrebare \dancing Care e cel mai bun cont din metin2 adica (Sura,Ninja, Raizboinic, Saman) thinking Sii oricum is r\|Raizboinic :-)