| avonkids a întrebat:

Am probleme cu microfonul si boxele! Deci! In spate am 3 mufe:una albastra, una verde si una roz.Si cand vreau sa vorbesc la microfon si sa si aud pe cineva.Si daca pun microfonul la roz, si castile la verde merge doar microfonul. Daca pun invers, merg doar castile.Deci doar mufa roz functioneaza.Si mai am nevoie de una.Deci? Care e rezolvarea? Sau problema? Ce trebuie sa fac?
Si inca ceva:Chiar daca microfonul este bagat la verde,cel care aude,aude doar zgomotele,adica o prietena nu imi auzea vocea doar ceea ce tastam si ce zgomote faceam, dar vocea nu!

1 răspuns:
| Trybest a răspuns:

Deci e destul de simplu, dar trebuie sa oferi mai multe date despre pc sau daca ai microfon separat etc. Eu voi incerca sa-ti scriu pe scurt:1.nu cupla mufa albastra.
2. Daca ai microfon separat pune microfonul la mufa din fata roz si boxa la mufa din spate verde
3.este mai greu pana merge, insearca sa cuplezi si decuplezi continuu si nu uita sa folosesti programe serioase ca skype.
4. daca ai windows 7 dai la speakers-mixer-sistem sound apoi o sa vezi microfonul sau boxele-dai proprietati-si jos dai enable.
Si eu folosesc(sunt gamer) si nu am probleme cu pasi acestia. Sper ca te-am ajutat! Funda?