| Alex12q a întrebat:

Am o problema cu castile. Eu aud in ele, dar nu imi merge microfonul ( nu aude nimeni ce vorbesc eu ). Nu stiu in primul rand daca mufa de la microfon am bagat-o bine... Imi poate spune cineva mai cu experienta unde trebuie bagata? Va rog. Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai două mufe, una verde și una roz sau pe aproape. Aia verde este pentru a asculta, deci ea merge la căști, iar cealaltă este pentru partea de vorbit, deci ea merge în mufa de microfon. Mergi și la setările de sunet și vezi dacă ai microfonul activat. Dacă toate sunt ca mai sus și tot nu aude nimeni ce vorbești, înseamnă că problema sunt căștile.

| Alex12q explică (pentru anonim_4396):

Ma, nu stiu cum sa explic... Eu am un cablu negru, cu 2 mufe, una unde pot baga ceva si una care o pot baga in calculator. Am bagat mufa roz acolo, si partea cealalta nu stiu unde sa o bag... La ce culoare ma refer.

1 răspuns: