| Ionut7743 a întrebat:

Am si eu o placa video NVIDIA GeForce FX 5200 si un procesor Intel pentium 4CPU 2, 81GHz si 2 GB de RAM. ce jocuri imi merg? plssssss dau funda! 1

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

FPS shooter: Half Life 1, Quake 1/2/3, Half Life Opposing Force (expansion), Half life 2, Vietcong, Unreal 1/2, Unreal Tournament (aka UT99), Heretic 2, Unreal Tournament 2004, No One Lives Forever 2, Serious Sam 1/2, Max Payne 1/2, Postal 2, GTA 3/Vice City/San Andres, Cstrike 1.6, Call of Duty 1, Call of Duty 1 United Offensive (expansion), Call of Duty 2, Medal of Honor Allied Assault, Delta Force 3, Delta Force Black Hawk Down, Farcry 1, Blood 2, Return to Castle Wolfenstein, Aliens vs Predator 2, Mobile Forces, Rainbow Six 3 Raven Shield, Painkiller, Battlefield 2, Freespace 2

Horror: Silent Hill 2/3/4, Resident Evil 3/4, Clive Barker's Undying, Call of Cthulhu Dark Corners of the Earth, The Suffering, Alone in the Dark 4 The new nightmare, Condemned Criminal Origins, Doom 3, Manhunt 1/2

Stealth - Thief 2, Thief Deadly Shadows, Splinter Cell 1/2, Hitman 1/2/3, Sniper Elite, Chronicles of Riddick Escape from Butcher Bay

RPG: Gothic 1/2, Nox, Diablo 1/2, Fable the Last Chapter, Vampire the Masquerade Bloodlines, Elder Scrolls - Oblivion, Neverwinter Nights 1/2, Dungeon Siege 2, Summoner

action adventure: Prince of Persia Sands of Time/Warrior Within/Two Thrones, Duke Nukem Manhattan Project, Enclave, Rune, Farhenheit, Beyond good and evil, Still life 1, The Longest Journey 1

strategie rts: Warcraft 3 reign of chaos, Warcraft 3 Frozen Throne, Age of Mythology, age of empires 2/3, c&c Generals, Blitzkrieg 1, Rome Total War, Stronghold, Earth 2160,, Rise of Nations, Armies of exigo, Warlords Battlecry 3, Empire Earth 1/2

simulator economic: Europa universalis 3, Simcity 3000, Patrician 3, Tropico 2, Port Royale 1, Caesar 4, Capitalism 2, the Sims 2

racing: nfs hot pursuit 2, nfs 5 porsche, NFS Most Wanted, Flatout 1/2, Crashday, 18 Wheels of Steel, NFS Underground

| Ionut7743 explică (pentru Andrei7520152):

Mersi multttt

| Ionut7743 explică (pentru Andrei7520152):

Inca o intrebare care dintre jocurile astea imi merg (vreau sa imi spui sincer ca o sa le cumpar si sa nu dau banii de geaba pe ele) :

minecraft tekkit
tdu 2
sims 3
fifa 2012
hitman 4
mafia 2
gta san andreas
call of dutty black ops
gta 4

"la jocurile care nu merg da-mi o alternativa de example hitman 4 --> hitman 2 sau ceva de genu plsssssssss

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Ionut7743):

Prietene, uite cum faci. Cauti pe net system requirements la fiecare joc. De exemplu dai un google search la

"hitman 4 blood money system requirements"

Asa poti sa afli ce placa video cere jocul cat si memorie ram, sistem de operare etc Apoi o compari cu cat ai tu! De ex Hitman Blood Money cere o placa video cu "DirectX 9.0c compatible video card with Shader 2.0 (GeForce FX / Radeon 9500 or higher)"

Placa ta video are suport Direct x9.0c si are si Shader 2.0, deci inseamna ca o sa-ti mearga. Daca ar fi cerut DirectX 10 si Pixel Shader 3.0, nu ti-ar fi mers, pentru ca cere mai mult decat are placa ta video.

Sau o alta metoda - inainte sa-ti cumperi un joc, cauta varianta demo pe google, downloadeaza (gratuit) de pe fileplanet, com si vezi daca iti merge jocul. Dai si tu un google search la "hitman 4 blood money demo download" si vezi cum iti merge!
Poftim si un link pentru Hitman4
http://www.fileplanet.com/163931/160000/fileinfo/Hitman:-Blood-Money-Demo

In rest iti recomand sa cumperi online de pe steam sau de pe gog.com, unde au si jocuri mai vechi si nu foarte scumpe (de exemplu ceva gen 7 euro/joc pe gog.com)

| Ionut7743 explică (pentru Andrei7520152):

Deci Hitman Blood Money imi merge?

10 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Apropo, Gta4, BlackOps sau Mafia 2 nu-ti vor rula! Nu le cumpara ca dai bani pe degeaba.

vezi:

GTA 4 - GTA Vice City, GTA San Andreas

COD BlackOps - Call of Duty 2

Mafia 2 - Mafia City of Lost Heavan

| Ionut7743 explică (pentru Andrei7520152):

GTA Vice City, GTA San Andreas

- Call of Duty 2

Mafia City of Lost Heavan
astea merg?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Ionut7743):

GTA Vice City, GTA San Andreas

- Call of Duty 2

Mafia City of Lost Heavan
astea merg?

Da, de aia le-am listat de doua ori

| cosmzx a răspuns:

Counter strike, ultimate spiderman, gta san andreas>vice city>4, metin2, batman vegeance, spiderman 2 the movie game, transformers the game si mai sunt dar nu le stiu pe dearost
funda?