| SidaN a întrebat:

Am si eu o problema cu procesorul. (se incince foarte tare si se inchide pc`ul).
Am un cooler zic destul de bun (5150 in medie si 5300 si ceva cand se incalzeste procesorul).
Pasta e schimbata acum 2 zile... si pc`u e curatat.
Nu stiu ce sa ii mai fac daca stau pe facebook, mess, ascult muzica temp in medie e de 38-43 de grade dar daca ma joc cs, sau sa vizionez un film in maxim 30 de min pc`u se inchide.
Am un procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+... ( DAU FUNDA )!

Răspuns Câştigător
| Darks96 a răspuns:

Am avut un prieten care avea o problema asemanatoare... PC-ul i se stingea dupa 10 minute din cauza ca se incingea foarte tare, si el a crezut ca are problema de la procesor, dar a intrebat pe cineva care se pricepe, si de fapt problema sa era de la sursa PC-ului, intereseaza-te, poate si la tine problema este tot din aceasta cauza, ori daca nu este din aceasta cauza intereseaza-te din ce alta cauza este, o zi buna.

5 răspunsuri:
| KrIsTiAnKrIsTy a răspuns:

Pai poate ti s-a stricat microprocesorul si de acea

| al3ks a răspuns:

Arunca-l pe geam laughing, Nu glumesc Coolerul zic eu ca nu e bun, ca PC-ul vad ca sta in conditii bune, nu are de ce sa se inchida ....Coolerul zic eu ca e de vina ca sa incalzeste repede

| SidaN explică (pentru al3ks):

Si ce sa ii fac sa ii reduc viteza cu speedfan?

| al3ks a răspuns (pentru SidaN):

Nu, dar dar cum a zis si "ala" verifica sursa big grin

| SidaN explică:

Si ce sa ii fac sa ii reduc viteza cu speedfan?