| BogdanB9 a întrebat:

Am si eu o intrebare despre procesorul de la PC!
Am intalnit o problema cand au fost temperaturile mari la el(60gradeC+). am desfacut PC si l-am curatat bine, au scazut pana intr-o medie de 30, bun!
Am jucat un joc, relativ slab pe langa procesor(Euro Truck Simulator), am procesor AMD Athlon 64x2 DUAL Core de 4400+ 2, 21ghz...cand am jucat jocul, mi s-a restartat PC-ul si de atunci la aplicatii simple(google chrome,...) mi se incarca procesorul pana la aproape 100%(de multe ori sta si pe 100%)
Temperaturile la el sunt mici... dar de ce imi merge asa greu acum?:O

Astept raspunsuri, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Incearca si cu Malwarebytes [actualizat dupa instalare] si vezi ce gaseste.

4 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

E de la windows. Ai virusi. Reinstaleaza-l si instaleaza-ti si un antivirus care isi face update la zi.

| BogdanB9 explică:

Antivirusul meu e AVG si-si face update zilnic...scanare intr-adevar ca nu am dat, o sa dau acum si am sa vad ce rezulta!

| BogdanB9 explică:

Am scanat tot sistemul si nu are nimic!straight face

| Bogdanux a răspuns (pentru BogdanB9):

Incearca si cu Malwarebytes [actualizat dupa instalare] si vezi ce gaseste.

| BogdanB9 explică:

S-a rezolvat...am un program care imi mananca f mult din sistem, si-l opresc de fiecare data cand pornesc PC-ul, dupa care procesorul lucreaza pana in maxim 2-3% laughing
problema este ca,nu-i stiu denumirea programului, il opresc din Task manager si nu-mi da numele exact al programului, ci executabilul(daca nu ma insel) si nu stiu cum se numeste sa-l pot dezinstala/sterge!