| Gam3rYT a întrebat:

Am si eu placa urmatoare de baza:
MSI H61M-P20 (G3) (MS-7788)
Vreau sa stiu ce placa as putea pune in jur de 200-400ron pentru gaming.
PROCESORtongueENTIUM DUAL CORE G2030 3.0GHZ
6GB RAM
PLACA VIDEO(ACTUALA) SAPPHIRE AMD RADEON 6570 2GB DDR3 128BIT
Va rog mult sa imi raspundeti multumesc.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu la ce placa te referi! Placa video este buna, placa de baza este buna. Singura problema ar fi procesorul. Un i3, i5 sau chiar i7 ar fi excelente. Cum n-ai de cat maxim 400 lei e cam greu. Preturile sunt de la 600 lei in sus. Deasemenea mai poti pune inca 8 Gb de RAM.

| KodrutZ a răspuns:

Configuratia actuala e foarte bine echilibrata. Daca ii pui o placa video mai rapida o sa fie tinuta in loc de procesor.