| brinna a întrebat:

Am un laptop Acer si nu merge sa instalez wondows-ul. Imi zice ca ni este bun windows-ul. Am invercat pana acum vreo 4 winsows-uri. Ce sa fac ca sa pot sa instalez windows-ul dau funda cine ma ajuta!

3 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Sunt laptopuri cu windows preinstalat sau prededicat ceea ce inseamna ca nu poti baga de ori cate ori vrei tu acelasi windows.
Norma ai pe laptop o eticheta cu seria windows-ului(licenta) si versiunea ce trebuie bagata si recomandata totodata.
Oricum complicatii de a baga alt windows in el decat cel prededicat poti face dar aia e fix treaba ta daca nu mai functioneaza bine.

| DDCC a răspuns:

Salut!
Ce Windows dorești să instalezi?
Îl bootezi, nu? Ai făcut setările din bios?
Instalarea folosind un stick USB -> http://videotutorial.ro/......ial-video/

| BMyhai a răspuns:

Daca il instalezi de pe CD incearca si de pe stick [cu programul asta,, A_Bootable_USB"]