| joker0123 a întrebat:

Am un pc,placa video gigabyte, 3gb ram, placa video 1gb, procesor dual core de 2.4, cand il aprind se aude un bip lung si nu apare nimic pe ecran, ce. poate fi? happy pls help

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Poate fi placa video, poate fi placa de baza, poate fi memoria. Incearca urmatoarele, schimba cablu de la monitor din placa video in mufa de pe placa de baza si vezi daca merge, daca nu merge atunci scoate un ram si vezi daca merge, daca nu merge incearca-l si pe celalalt, impinge bine ramii sa faca click prinderile alea, daca nu merge nici asta atunci s-ar putea sa se fi dus placa de baza si nu prea ai ce ii face. bafta