| Perverse a întrebat:

nu stiu ce are calculatorul meu de la un timp am 2 gb memoria, placa asrock, placa video gigabyte gt220 1024mb ddr3, procesor intel dual core 1, 80 ghz... a inceput dintr-o data sa mi se miste greu si sa zicem daca ma joc fifa 11 sau mafia 2 mi se misca bine dar la un momendat mi se blocheaza si imi apare un ecran albastru si trebuie sal restartez,,,, toate componentele in afara de procesor le am loate de 5 luni si windows mi se incarca foare greu ca in vreo 1-2 min si mi se incarca in max 10 sec...

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Curata bine totate componentele. Eventual monitorizeaza temperaturile cu un program specific (everest de exemplu).

BSOD poti sa iei si de la drivere sau incompatibilitati intre componente.
Preferabil formateaza hdd-ul si reinstaleaza windowsul. tongue

7 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

. de ceva timp am 2Gb memoria, placa asrock laughing Dar pana acum ceva timp ce aveai?!
In primul rand cred ca jocul este instalat in partitia C si deja mai ai doar putin spatiu. 2Gb de ram nu-i mare lucru, iar proc-ul tau de 1, 8Ghz este bun dar nu la jocuri! Cauta si tu si mareste procul si nu mai incarcati partitia ce cu toate pozicile si muzicutele voatre aiurea! Partitia C este numai pentru softuri si sistemul de operare! Succes!

| Minks a răspuns:

Windowsul l-ai mai instalat si tu? Vezi ce temperaturi ai la procesor, cu everest/speedfan/realtemp. Overclock i-ai dat?

| Eunyce a răspuns:

Buna.

Trebuie sa iti reinstalezi Windows-ul, deoarece asa iti apare blue screen.Ai ceva erori in memoria virtuala system 32.

Si inca ceva.Mai consulta Dex-ul.Pentru binele tau.

Cu placere.

| Perverse explică:

Windowsul l-am reinstalat acum 2 saptamani si dupa o saptamana si ceva mi se misca greu calc dar nu am incarcat greu partitia c ea are 20 gb si 10 sunt liberi deci nu-i ingreunata cu ceva

| Perverse explică:

Nu stiu cum sa va explic dar windowsul l-am reinstalat acum 2 saptamani si dupa 1 saptamana si jumatate mi-a aparut blue screen am dat restart si pac am stat 1-2 min sa mi se incarce windowsul si am reparat cu registry mechanic si cc clener si nimica antivirusul e avira si numi identifica niciun virus s componentele calc. m-am uitat si stau bine.nu prea ma pricep la cuvinte daste cum ar fi dex sa din astea explicati sa intru ce va de genul asta my computer/propries/device manager/ sau ce de genu. multumesc tuturor ca re mi-ati raspuns si astept o solutie pentru aceasta problema

| Perverse explică:

Dau pamblica celui care gaseste solutia sa-mi repar calculatorul fara a reinstala windowsul

| Perverse explică:

Cum reglez temperaturiile si care ar trebui sa fie