| Riot181 a întrebat:

Am windows xp sp3 si nu pot pune pe unu din calculator. Am mai bagat de foarte multe ori windousu pe alt calculator si stiu ce trebuie sa selectez dar la calculatorul asta pur si simplu nu stiu. Dupa ce dau restart la pc tin apasat delete si intru la advance bios si selectez CD ROM. Dar la pc asta nu arata... dau restart la calculator inca odata si stiu ca trebuie sa tin apasat o litera...z, q, x. si mi se deschide pe ecran ceva cu galben care se incarca. Dar la acest pc intra direct in windows pana se deschide desktopu. Daca ma poate ajuta cineva promit ca dau funda.

5 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Trebuie sa chemi pe cineva expert in calculatoare pentru a-ti rezolva problema.

| KodrutZ a răspuns (pentru vali1985):

... sau trebuie' sa casti ochii sa vezi ce versiune de BIOS are, cauti frumos pe Google cu ce tasta intri in el, setezi sa butezi de pe CD/DVD/USB - ce ai tu nevoie, si gata. Nu trebuie' sa fii expert, trebuie' sa iti folosesti capul un pic.
P.S. Incearca F8 sau F2.

| FaraZahar18 a răspuns:

Dupa ce selectezi CD ROM toate 3 sau 4, trebuie sa salvezi! si se da restart automat, apoi dupa restart apasa tasta Enter sau F12 de mai multe ori..si trebuie sa mearga. Daca nu, mai da-mi informatii, poate pot sa te ajut!

| Riot181 explică (pentru FaraZahar18):

Da...dar mie nu-mi apare CD ROM.

| FaraZahar18 a răspuns (pentru Riot181):

.dar ce-ti apare?