| edytzu20 a întrebat:

As vrea sa-mi achizitionez o placa video si nu stiu cum sa o aleg...
Va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| alexTPU a răspuns:

Pai eu recomand o placa nVIDIA dar si cele radeon sunt foarte bune ar fi recomandat faca vrei jocuri o placa de 1 gb sau chiar mai mare din seria gtx(nVIDIA) dar daca nu vrei jocuri e buna si o placa de 512 mb

| edytzu20 explică (pentru alexTPU):

Da dar eu am PC pe DDR2 ar merge placa aia asta m-ar interesa

| edytzu20 explică:

Http://www.emag.ro/......EDY0DBBBM/ sa-mi spune-ti daca este buna

| LucKyStriKe a răspuns:

Ce ai pus tu acolo, nu e asa buna, incearca sa te uiti dupa cati biti are, nu ca are 1gb. conteaza procesorul grafic si frecventa.intradevar la pretul care l-ai pus tu acolo ceva mai bun nu prea ai sa gasesti. daca mai pui inca vreo 100-150 de lei, asa poate dar la bugetul de 100 de lei placa pe care ai ales-o e una semi-acceptabila.