| Drastyk a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu o parerebig grin vreau sa mi schimb placa video dar nu stiu ce sa aleg dintre gtx 550 TI OC si gtx 650 OC

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Iti iei GTX 650 pentru ca este putin mai performanta!
http://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_650_Power_Edition/images/perfrel.gif

Bafta!

| IulianP a răspuns:

GTX 650 este o idee mai buna insa conteaza foarte mult si celelalte componente pe care le ai.
Ce buget ai?
Cand vrei sa faci achizitia?
Ce CPU si sursa ai(firma, puterea)?
Ce rezolutie are monitorul tau?

| Drastyk explică (pentru IulianP):

Pai am athlon ii x3 460 3.4 ghz sursa enjoy wgx 500 w real power, buget am 600 ron zilele astea as vrea sa mi cumpar

| IulianP a răspuns (pentru Drastyk):

Mergi pe HD 7770: http://bit.ly/S2OPQN
Este mai performanta decat GTX 650 si va rula jocurile in conditii bune chiar si in FullHD.

| Drastyk explică (pentru IulianP):

Auzi iulian dar daca imi i au un Asus gtx 650 Ti trebuie sa mi schimb procesorul sau merge bine cu triple core- ul asta?

| IulianP a răspuns (pentru Drastyk):

Daca joci in FullHD nu va fi limitat. Doar pe rezolutii mai mici va fi putin limitat; poti inceca un OC pana la 3. 6GHz.
Despre ce GTX 650Ti vorbesti?