| IngerasulMicutz a întrebat:

Atunci cand creez un server de Minecraft...ca sa pot da ranguri la ops acolo trebuie sa il fac prin hamachi sau prin bukkit? Si daca da dc? VA ROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG dau funda=]

Răspuns Câştigător
| cristiankit a răspuns:

Ca sa poti da ranguri la op-i iti trebuie bukkit si pluginul group manager. Pluginul iti da posibilitatea de a crea diferite grupe (owneri, admini, fondatori, vipuri etc.) si sa setezi ce permisiuni are fiecare grupa.

| IngerasulMicutz explică (pentru cristiankit):

Imi poti da linkul de la plugin please?

2 răspunsuri:
| cristiankit a răspuns:

Http://wiki.ess3.net/wiki/Downloads Vezi la dev bukkit downloads. e al treilea.