| Macarena56 a întrebat:

Aveam o casa in MINECRAFT dar am pierdut-o si vreau sa o gasesc si daca mor nu ma da acasa.Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| Legion200 a răspuns:

Gandeste pe unde ai luat-o cand cautai locul de casa. Iti recomand sa nu te strofoci atat. Strange materiale mai intai si apoi construieste o casa, omoara 3 oi si din lemne fa un crafting si fa un pat, dupa ce ai dormit o noapte in el te vei spawna la el, dar sa nu il spargi ca nu te mai da la el. Nu te strofoca pentru o casa patratoasa mica si saraca. Niveleaza si creeaza una mwi mare si in stiluri moderne. Cauta pe youtube top cele mai frumoase case minecraft sa iti faci o idee. Apoi copil mic, un patrat nu inseamka casa si nu ai idee ce ditai lucruri poti construi dar sa tduca capul. Uita-te pe youtube la oameni care joaca si uitete cam cum se joaca.

| Reb a răspuns (pentru Legion200):

Ii zici lui copil dar tu nu stii romana bine?