| ioanacool a întrebat:

Bun.deci joc minecraft. dar am o mica problema la acel site : mojang. cand intru pe minecraft imi cere username. unde am username?

Răspuns Câştigător
| Noodlez a răspuns:

Cu speranta ca n-au vorbit multi inaintea mea in necunostinta de cauza. Pe Mojang te joci daca ai varianta originala, cumparata. Pentru ca tu nu o ai, ca sa te joci fie single player sau multiplayer iti recomand pasii de aici (serverul e destul de bun) http://www.minecraft-romania.com/.
Au si tutoriale, descarci tot ce trebuie de acolo. Spor! Daca ai si alte nelamuriri intreaba tot aici.

| ioanacool explică (pentru Noodlez):

Multumesc foarte mult.

2 răspunsuri:
| userunu1 a răspuns:

Deci acolo iti scrii tu ce nume vrei si numa dupa ce intri pe server scrii /register parola ( iti scrie cand intrii). Funda?