| Rony56 a întrebat:

Buna am o intrebare! cand deschid metin 2 imi zice hack shield ca LVN.exe (un program din windows) este hack.
ce pot face... sau de unde il pot lua ca nou(ca sa nu mi-l detecteze ca hack)...
am win 7 profesional x32

8 răspunsuri:
| NexusHELPER a răspuns:

A. Simplu. Te duci in folderul in care ai metinul si il stergi. E un fisier hackshield.
Funda?winking

| MSt_ANdrei_1996 a răspuns:

Daca ai instalat un antivirus ar fi bine sa il dezactivezi inainte sa pornesti metinul... daca nu merge incearca sa instalezi din nou metinul

| Rony56 explică (pentru MSt_ANdrei_1996):

Problema e DIN FISIERELE WINDOWSULUI... nu din METIN... SAU ANTIVIRUAS. dar am sa incerc.

| Rony56 explică (pentru NexusHELPER):

Mie mi-a mers doar odata dupa ce ti-am vazut raspunsul da nu stiu cum am facut sa-mi mearga. imi spui mai exact cum se face? si sa stii ca de fiecare data cand deschid clientu hack shieldu reapare. CE SA FAC?

| NexusHELPER a răspuns (pentru Rony56):

Incearca sa stergi Metin2 Update (ala care iti updateaza clientu, este in folderul cu metin2). Si dupa stergi din nou hackshield daca zici ca ti-a aparut din nou. E din cauza Updaterului, ca daca stergi sa zicem launcherul de Metin2RO, ala ti-l baga din nou, dar daca stergi Update ( e ceva cu galben ) nu mai are cum sa apara hackshield. Si sa stii ca conteaza si sa iti DEZACTIVEZI antivirusul, dar depinde ce hack ai, de ex la Switchbot trebuie doar prima data si dupa lasi antivirusul deschis. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Rony56 explică (pentru NexusHELPER):

Hei eu nu sunt hacker! eu joc corect voiam doar sa nu imi mai apara chestia aia deoarece nu era hack. dar acu ma lasa sa intru si nu imi detecteaza nimic hack nu nu mai trebuie sa sterg nimic. iti dau funda doar daca imi spui asa: eu am european metin2 si cand deschid imi da Error Code 100 (hackshield ) Si eu nu am hackuri. am vazut rezolvarea pentru win xp dar. eu am windows 7 Spune-mi!

| XanonimulXxXxX a răspuns (pentru Rony56):

Buna cum ai facut sa il faci? ca am si eu aceeasi problema! Te rog ajutamaa

| Valentin_Poenaru_1985 a răspuns:

Buna iti spun eu!
intri in folderul cu metinul si dai shift+delete pe folderul cu "hsield" si daca iti mai arata odata erarea dai jos de tot si o sa-ti arate o pasare galbena cu numele updater... si o dezinstalezi si pe aia! funda?