| AdY_2970 a întrebat:

am si eu o problema, cand vreau sa deschide un joc cu extensia ".exe" imi apare o eroare care suna cam asa: "Windows nu are acces la dispozitivul, calea sau fisierul specificate. Nu aveti permisiunile adecvate pentru a accesa elementul".
M-am gandit ca e din cauza contului dar e cont de administrator asa ca nu stiu de ce ar face probleme (ma refer la contul de pe calculator).
Ma poate ajuta cineva cat mai repede.
Funda!

Răspuns Câştigător
| KikroPSY a răspuns:

Opreste antivirusu

| AdY_2970 explică (pentru KikroPSY):

Chiar asa este, daca opresc antivirusul merge jocul. Mersi, chiar nu ma gandeam ce legatura sa fie intre ele ca primeam eroare de la windows. Mersi mult. Nu mai am nevoie de bitdefender, cu toate ca isi facea treaba bine.

3 răspunsuri:
| The0nly a răspuns:

Reinstaleaza Windows
Iti recomand:Windows Deluxe(cel mai bun din cate am incercat isi instaleaza toate placile si sunet si baza tot)

| AdY_2970 explică:

Am uitat sa precizez ca am Windows 7 si nu vrea sa il reinstalez.