| anonim_4396 a întrebat:

Buna as dori pe viitor s-mi iau un laptop pentru gaming mai mult cand o s-mi mai strang bani, daca ma poate ajuta cineva ca nu ma pricep deloc la laptopuri si nici nu am avut decat PC pana acuma!

Multumesc mult de ajutor o zi faina!

9 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Vrei neaparat laptop? Nu sunt prea bune pentru gaming numai daca incepi sa platesti de inebunesti si nici alea nu se compara cu PC-urile de birou. Laptopuri pentru gaming sunt cele Alienware si Razer dar sunt foarte scumpe cum am mai spus. De banii aia iti faci o unitate "breast of cat" daca intelegi ce vreau sa zicwinking

| anonim_4396 explică (pentru bortanradu):

Sani de pisica?
Pai nu stiu da eu am prieteni care se joca Assassin's Creed, GTA V si vad cas multumiti!

| bortanradu a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vrut sa spun "tzata de mata" happy
Sunt bune si laptopurile dar se incalzesca, e problema ca trebuie sa le incarci si bateriile nu tin mult. Dar daca vrei sa ai un laptop de gaming cumpara-ti dar sunt scumpe.

| anonim_4396 explică (pentru bortanradu):

Ma gandeam sa i-mi iau unul ca sa nu mai dau bani pe jocuri de ps3!

| bortanradu a răspuns (pentru anonim_4396):

Un avantaj al PC-ului e ca poti pirata jocuri si economisesti o gramada de bani. Plus jocurile PC sunt mai ieftine ca cele pentru console gen Xbox 360 si PS3. Vrei neaparat un laptop?

| anonim_4396 explică (pentru bortanradu):

Cam da unu pe la 1.500 maxim sa fie!
Ca ma duc undeva ma mai uit la filme, mai stau cu el in pat decat ista pe care il folosesc acuma!

| bortanradu a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci trebuie sa fie laptop... pai nu prea cred ca o sa gasesti unul de gaming la banii aia.

| anonim_4396 explică (pentru bortanradu):

Sau pe piese nu pot sa cumpar unu de la un magazine gen cum erau Flamyngo sau ULTRA ProComputers sau secondhand dar in stare buna tot din magazine de calculatoare.

| bortanradu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti sa montezi laptopuri.