| veresika23 a întrebat:

Buna as dori sa aflu care este diferenta dintre xbox 360 si xbox one daca one ste cu mult mai performant, si daca kinectu este mai performant pe one.SI daca jocurile de pe xbox 360 merg si pe xbox one.Va multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

La naiba, haide sa nu mai facem comparatii intre o consola lansata acum 10 ani si una lansata acum 1 an daca nu ma insel. Este o diferenta masiva de performante intre cele 2 console. Grafica mai buna pe one, fluiditate in jocuri, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Diferenta masiva pe dracu prietene laughing. jocuri in 1080p erau si pe vechea generatie. ce au astia nou e 60 pfs. nici macar la toate jocurile. sa fim seriosi. noile console sunt de pomana.

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai asa un pic ca Xbox One nici macar nu este consola de gaming, ci mai degraba una de multimedia. Ps4 ce mai bajbaie, dar m-a cam dezamagit grafica din unity, in sensul ca erai intr-o multime de oameni, ei aveau steagul in mana dar pe masura ce te apropiai mai mult se vedea steagurile respecive, si tot asa.

| anonimguy3 a răspuns (pentru Jipa95):

Unity e un junk scos doar pentru bani, dar ma rog console PC who cares? Atata timp cat te joci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimguy3):

Corect, mai ales partea cu AC

| anonimguy3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar Unity e, sincer restul jocurilor AC mi-ai placut in afara de Revelations. ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocurile de pe xbox 360 nu merge pe "one". kinectul e varza pe amundoua consolele. one decat 360 e mai performant dar pentru 2014, e cam varza. sunt calculatoare cu 100 de dolari mai mult, mult mai performante. dar fiecare cu ce ii place.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merg"