| Razvan131331 a întrebat:

As dori si eu sa aflu cum se conecteaza un bord de masina la PC si sa functiuneze turometru si vitezometru ca si in videoul acesta: https://www.youtube.com/watch?v=zsO8yVCEeKw
Va rog daca stiti sa imi explicati!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Racing Simulator= Simulator curse. Deci acela este un simulator de curse si nu o masina. Nu are motor pe benzina ci unul electric. Toate circuitele simulatorului sunt conectate la un computer. Este o instalatie complicata si nimeni de aici nu-ti va putea explica cum se face. Oricum, la o masina obisnuita, nu o poti face necesitand instalatii si circuite speciale. Mai mult, aceste simulatoare se fac in incaperi unde nu poti porni un motor de masina ca te axfixiezi.

| Razvan131331 explică (pentru Salontanul):

Stiu dar am crezut ca se poate conecta sau este un dispozitiv care se leaga la bord si dupa la pc mersi ori cum!

| Salontanul a răspuns (pentru Razvan131331):

Mersi si eu.