| 18021994 a întrebat:

.Caut urgent un partener. Vreau sa fac un server de metin2.Am nevoie de cineva care sa stie totul despre metin si-n navigat sin in joc.cer sa fie minim 18 ani. pentru mai multe detalii dati-mi add la idul metin2_danger@yahoo,com Sunt o persoana serioasa si nu am nevoie de copii in propria mea munca... oferta este apropae o luna..adica se va expira pe data de 28 Decembrie anul 2014. Vreau ca-n anult 2015 sa am servarul deschis.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Esti prea pretentios.
2 Invata romana ca nici tu nu ai 18 ani garantez asta?
3 Pentru a face un servar:
-Iti trebuie programele necesare pentru un servar vad ca le stii (daca ai zis de navicat stii programele).

-Ori il hostezi ori il tii la tine in pc dar trebuie sa ai minimul de system! Altfel nu va merge.
-Trebuie sa ai program de editat clientul si nu Clinet cu MC?
-Sa iti faci pagina Web+ItemShop (daca vrei sa castigi ceva) daca stii si tu Html poti castiga bani de pe pagina ta web.

-Sa faci reclama pe servar altfel daca nu-i cunoscut nu o sa ai deloc playeri.
-Trebuie sa organizezi acuma ca este perioada asta a anului (Decembrie) sa organizezi Eventuri (Noi sau Vechi).

Mult Succes!
PS:Iar daca stiai (dar nu ai 18 ani asa ca nu sti):
Se pune adresa de ID mes sau de Skype?
Ca lumea foloseste in ziua de azi Skype mai mult decat Mes?

| 18021994 explică (pentru DragomirMihail2020):

Salut!
1 Aceasta postare a fost postata de pe un telefon.
2 Si nu este scris de propriea mea mana
3 Un prieten a postat in locul meu deoarece am fost cu munca ocupat.
4 Sa trec la subiect si nu prea multe vorbe.
Servarul meu este deschis, este Hostat printr-o companie de mine dorita.
Si are tot ce trebuie, chiar zlele astea am cumparat un sever file la 100 euro.
In care are mici probleme ca toate cele servere: Dar se vor repara rand pe rand. nu imi pot da o adresa de Skype deoare am motivele mele, cine imi poate raspune la acesasta cetinta imi poate da add la adresa de mess metin2_danger@yahoo.com... O si placauta.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru 18021994):

1 Daca ai luat cumparat sau l-ai urcat pe un Host acel servar acuma tu ai la dispozitie doar programele acestea:
-Putty
-Navicat
-Filezila sau Winscp

2 Cel mai scump servar este de 50 de Euro la momentul asta (100 de euro)... si asa cum zici tu ca are mici probleme valora foarte putin:
PS:Servarele files daca trebuie sa cumperi ai tot dreptu sa intri la el pe servar sa vezi daca are probleme ca un fel de Test Files.

3 Bugurile sau mici probleme se pot rezolva foarte usor dar trebuie sa stii cauzele acelei probleme altfel risti sa faci o prostie (adica in loc sa repari Ex: in loc sa repari Navicatul cauti prin Filezila ).

4 Scuze dar eu nu te pot ajuta am zis nu dai Skype ok, eu nu folosesc mesul in general asa ca poate gasesti pe altcineva.
Oricum sunt multi doritori.

5 PS:Am uitat un lucru sa iti mai zic nu gasesti nici doritori sa iti faca servarul pe degeaba fara nimica in schimb?

6 Multumesc pentru Funda.

| 18021994 explică (pentru DragomirMihail2020):

Voi da adresa de skype si vom discuta acolo. id de la skype este " metin2danger"