| Quenii a întrebat:

Buna scumpici, datini su mie niste moduri folositoare pt minecraft single player (si daca puteti sa imi spuneti fiecare pt ce este ) si am mai descoperit un mod cu tot felul de animale :lupi, ursi, zebre, mistreți etc., si noaptea extraterestri, varcolaci si altii; imi puteti spune cum se numeste :*

Răspuns Câştigător
| LouannaCutiepie a răspuns:

Modul despre care vorbești se cheama "Mo' Creatures"

In rest, pot sa iti dau câteva moduri:

Zan's Minimap: ai un fel de harta intr-un colț si iti arată climate si jucatori etc...
OptiFine: E un mod grafic, care iti da mai multe setări la "Setări video/Video Settings" si nu ti se mai blochează jocul atât de mult
All-U-Want: Un mod in care iti editezi inventarul, de exemplu, poți sa pui farmece imposibile sau sa faci capete etc...
Too Many Items: E un fel de hack, in care iti da o bara in dreapta cand deschizi inventarul, cu toate itemele si opțiuni sa faci noapte, zi etc...
Biomes O' Plenty: ai mai multe climate/biome-uri decât in original
CraftGuide: iti arata cum se face fiecare item in Minecraft, chiar si cele cu moduri
Archeology: Poți sa descoperi fosile si sa ai dinozauri etc...
PixelMon: Iti adaugă celebrii PokeMon-i in Minecraft, cu tot cu itemele din PokeMon
Shaders: Un mod grafic, in care ai umbre si vânt si se clatină apa si iarba si florile etc...

Te rog frumos, funda! :*

| LouannaCutiepie a răspuns (pentru LouannaCutiepie):

Si, mai sunt doua:

Tree Capitator: tai partea de jos a copacului, si iti cade tot, cu tot cu mere si puieți
Jammy Furniture: ai mobila cum ar fi canapele, scaune, mese etc...

Te rog, funda!

2 răspunsuri:
| Quenii explică:

Multumesc foarte mult m-ai AJUTAT, sincera sa fiu nu stiu la care sa dau funda :*