| alexandraandfnd a întrebat:

Buna spuneti-mi si mie va rog frumos un messenger bun am avut messenger 8 si l-am instalat din nou i si imi apare si contacte recente si daca vreau sa vorbesc cu mai multi nu pot sa deschid mai multe caseta este decat una si imi apare jos in bara casetei toaate caseteleeu vreau simplu sa fie fiecare cu caseta lui straight face va rog ajutati-ma va multumesc

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

MAI INTAI
YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Dupa restartezi calculatorul, descarci programul si îl instalezi din nou!
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!
APOI
INSTALARE Yahoo Messenger v 11 [18, 2 Mb] OFFLINE - http://tiny.cc/lhz2e
Succes!