| Andra_Alex_1998_14VY a întrebat:

Buna TPU am descarcat Metin2 si nu stiu cum se joaca... Imi puteti spune cum se joaca? Dau funda...

Răspuns Câştigător
| escapegoatxd a răspuns:

Deci Metin 2 este 1 joc rpg-adventure, un joc in care trebuie sa iti faci itemele bun, bonusate, si sa ajungi la level cat mai mare (105), la inceput te spawneaza la level 1 si treuie sa te ajuti de mosntri ca sa faci experienta, missiunile, ai nevoie sa faci misiuni astfel iti vei face bani si experienta mult mai repede.In joc poti sa iti alegi din ce tara vrei sa fii
(galben, rosu, albastru), in minslocul /centrul orasului nu vei fi atacat de nime. Doar de la level 15 poti face dueluri( poti face si la lv mic dar nu puteti muri). In oras gasesti negusori diferiti (fierar, negustor de arme, armuri, magazinul general etc). La incepul jocului vei fi pus sa alegi trebuie cele 4 caractere " Sura, ninja,razboinic,saman". Fiecare are arme, coifuri, armuri, papuci, cercei etc + skilurile care le poti invata doar de la level 5 in sus ca sa le faci tot mai puternice. Licorile rosi vrei primi la inceput ele iti regenereaza viata (existat 4 feluri de licori rosi Mici, medium, mari) si cele albastre care iti rencarca mana cu mana folosesti magiile.Pe harta sunt diferiti teleporteri care te vor duce in sate noi unde vei gasi monstri mai tari si prin acele sate iti vei incheia unele misiuni.De la level 25 poti sa calaresti dar ai nevoie de multe chestii si + de multi bani pentru ati cumpara acele chestii. Este o prezentare pe scurt a metinului nu-ti pot prezenta toate itemele si alte chesti imi pare rau daca nu te-am clarificat cu jocul. Succes in continuare.

| Andra_Alex_1998_14VY explică (pentru escapegoatxd):

Multumesc pentru raspunsul tau... imi este de folos.

| escapegoatxd a răspuns (pentru Andra_Alex_1998_14VY):

Funda nu dai laughing?

3 răspunsuri:
| AndrEey007 a răspuns:

Ce metin este,? pai trebuie sa bati caini pana pe la lv 5 dupa te duci in orasi iei magii faci itemele plusate sa iti creasca apararea si faci tot asa o sa inveti sa te joci