| 20deCentimetriRecords a întrebat:

am o problema cu jocul NFS Pro Street!
imi merge foarte greu, oare de ce? mai demult aveam doar 1Gb ram si placa video de 128Mb... era slabut dar mergea cat de cat bine. Acum am 256Mb, 2Gb ram, sursa 500W si Procesor Intel(R) core celeron 3, 1Ghz si un HDD nou nout de 1TB

oare care este motivul pentru care merge in reluare? FUNDA big grin

5 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Vezi sa ai ultimele drivere pentru placa video, daca nici asa nu merge inseamna ca nu e destul de buna.

| DAnc3 a răspuns:

Poate acea placa video de 128 era mai buna.

| DAAAAN a răspuns:

Marea intrebare este care Celeron il ai?
Si... daca ti-ai facut al 2-lea sistem cu mana ta, te-ai asigurat sa fie bine prins radiatorul procesorului?
Eu am fost nevoit sa-l desfac pana la "oase" ca sa ma asigur de asta, ajungea si la 95* ceea ce il facea sa miste ca unul din anii 80.

| 20deCentimetriRecords explică (pentru DAAAAN):

Pai ma cam ocup cu reparatul calculatoarelor atat operator cat si programator, repar calculatoarele la multa lume, dar mereu cand mi se strica al meu nu'i pot da de cap. procesorul este Intel(R) Celeron(R) CPU 3, 06Ghz. Abia ce i'am schimbat pasta termoconductoare si nu se mai incalzeste aproape deloc.
dintre o gramada de jocuri tocmai NFS Pro Street nu merge straight face

| Cristiyang a răspuns:

Daca merge in reluare vezi cu radiatorul de la procesor poate nu e prins bine sau daca e prins bine vezi ca unele jocuri le trebuie un windows aparte ca sa mearga