| andreidovlete a întrebat:

Vreau să ştiu dacă îmi merge o placă video (Dacă este compatibilă cu sistemul meu.
Eu am acum :
Procesor: AMD Athlon Dual Core x2 5000+ 2.6 Ghz
Memorie :1GB (892MB pentru ca 256MB e luat de către placă)
Placă video (Prezentă): nVidia GeForce 7050PV / nForce 630a Integrată 256MB
Placa de bază: 7000M-M (DC Shop)
Cam atât, despre sursă nu ştiu... Placa este Gainward440GT 128MB buss memory si este de 1GB oare merge, Montată? Am slot PCI-e Parcă. Mulţumesc anticipat!
P.S Este de la nVidia

Răspuns Câştigător
| andreyyy1333 a răspuns:

Daca scrie pe sursa 240 W sau mai mult va merge cu siguranta.

| XYZsnick a răspuns (pentru andreyyy1333):

Merge, dar n-are nici o legatura cu sursa placa video...

| andreidovlete explică (pentru XYZsnick):

Dar câteodatã conteazã.

5 răspunsuri:
| gogυ a răspuns:

instalezi asta si aflii care e placa ta de baza, acolo unde scrie mainboard http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/CPU-Z.shtml ii cauti pe net specificatiile si vezi daca placa video se potriveste la vreun slot de pe placa de baza. Sunt patru feluri de sloturi pci-E.

| andreidovlete explică (pentru gogυ):

7050M-M

| andreidovlete explică (pentru gogυ):

Am Pci-E Express x16 si x1