| Garadares a întrebat:

Am si eu o intrebare despre drivere. Voi dupa ce v-ati reinstalat Windowsul (eu folosesc 7 ultimate) - deci este fresh/nou | folositi vreun program ca sa va luati driverele, gen DriverPack Solutions sau Driver Booster? sau doar luati driveru de la Nvidia (sau ma rog, ce-o fi) si gata? Apropo, poate dauna PC-ului daca ai multe drivere in el? Eu am folosit DriverPack si Driver Booster si mi-or gasit destul de multe drivere, iar cele mai multe dintre ele habar n-am pentru ce sunt, dar am zis ca ma, poate-s bune, las' sa fie acolo laughing
Deci da, sunt cam n00b in domeniu si as aprecia MULT un raspuns mai pe "babeshte" si folositor - and of course. FUNDA! ^___^

3 răspunsuri:
| PkMc a răspuns:

Descarca 3DP Chip. Iti gaseste driverele necesare, nu trebuie sa il platesti(este gratis) si poti descarca driverele direct de la ei de pe site.

| Garadares explică (pentru PkMc):

Ok, dar din cate stiti voi, poate dauna PC-ului, adica sa mearga mai slow daca ai o gramada de drivere instalate? just asking pentru ca nu ma prea pricep, ca daca instalez si programul asta - 3DP Chip probabil ca o sa-mi gaseasca si asta ceva driver. stiu eu, si o sa fie mai multe, de asta intreb: dauneaza cu ceva sa ai multe drivere instalate?

| rostas55 a răspuns:

Ai putea incerca si cu driver idenifier
e foarte usor sa il folosesti
iar daca nu sti cum se foloseste cauti pe youtube
funda?