| Tufeanu_Razvan_1998 a întrebat:

Am urmatoarea problema E ma joc destul de mult timp jocul Metin2 RO Si de ceva timp grafica jcului sa distrus aproape complet Adica Unele animale din joc Pur si simplu nu au culoare Sau unele ziduri din jc si-au schimbat cularea si Sunt groaznic de multe puncte verzi si albastre pe ecran Ca "Pureci" care mai apareau pe televizoarele mai vechi Si din cauza asta calculatorul uneori (Destul de des) Calculatorul sa blcheaza total! Ce ma fac Am 512 MB Ram 1. 75GH

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

De fapt sa updatezi driverele de la placa video

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Cureti calculatorul de praf, reinstalezi windows-ul, instalezi driverele de la placa video

| Tufeanu_Razvan_1998 explică (pentru bogdan324):

Faza cu reinstalatul windows-ului mda stiu ca asta ar trebui sa fac dar chiar u mai exista vre modalitate Adica nu cred ca trebuie sa recurg la astfel de masuri... este chiar necesar?

| bogdan324 a răspuns (pentru Tufeanu_Razvan_1998):

Doar sa reinstalezi driverele de la placa video, dar nu garantez ca va face o schimbare majora in legatura cu problema ta

| Tufeanu_Razvan_1998 explică (pentru bogdan324):

Adica?
Eu mi-am reinstalat windowsul acum o luna si pentru asta l-am dus la un specialist... explica-mi exact ce sa fac

| bogdan324 a răspuns (pentru bogdan324):

De fapt sa updatezi driverele de la placa video

| bogdan324 a răspuns:

Tu cand rulezi jocul, il ai setat jocul pe modul cpu sau gpu, sa le incerci pe ambele si vezi daca mai ai problema asta

| Tufeanu_Razvan_1998 explică (pentru bogdan324):

Este vreo diferenta intre aceste grafici?

| bogdan324 a răspuns (pentru Tufeanu_Razvan_1998):

Da,s-ar putea sa nu mai ai probleme cu texturile in una din ele