| vali020 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o unitate PC cu un buget de 1.000-1.600 Lei cu urmatoarele cerinte: procesorul sa fie intre 2, 4 si 2, 9 GHz, placa video dedicata pentru jocuri noi precum fifa 13 sau call of duty 4 modern warfare (jocuri din astea aparute noi), si un HDD de 400-500 GB poate mai mult daca e.

Ce imi puteti recomanda?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Iti pot recomanda sa mai stringi bani. Cezarica are dreptate, doar ca in bugetul tau nu o sa vezi asa ceva... iar pe Vladut poti sa il ignori, asa e el. Idiot.

| Jipa95 a răspuns:

Iti recomand cu tarie acest calculator http://www.emag.ro/......EY7M0BBBM/ nu are placa video dedicata, dar datorita chipulu grafic pe dx 11 poti rula orice joc oricat de puternic ar fi el cu setarile la medium-high. Sper ca ti-am fost de folos :)

| CezaricaGSM a răspuns:

Un i3 cu gtx 460 insa booteaza de pe un SSD de 64 sau 128 gb, ii va ridica mult valoare.