| xKaNzYx a întrebat:

de curand mi-am instalat windows 8 si eu ma joc un mmorpg pe nume Metin2Mania care din pacate nu imi merge pe windows 8 nu pot sa-i refac compatibilitatea si nu stiu cum sa fac sa mearga HELP ME!

2 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Uite etapele ca sa iti mearga:
1 Click dreapta pe Metin2.exe
2 Click pe Troubleshoot Compatibility.
3 Astepti sa se conecteze in panoul de support.
4 Click troubleshoot program.
5 Bifezi primele 3 celule (recomandat primele 2),(patrate, celule, cercuri, etc).
6 Dupa aceea Next.
7 Bifezi prima celula ( adica pe windows 7 mai exact se face un portal catre win7 si ii preia permisiunile).
8 Next (fara a mai bifa ceva).
9 Iar Next.
10 Test Program (astepti sa porneasca metinul).
11 Si dupa aceea poti da next pana iesi.

Simplu etapele cred ca le intelegi si foarte usor de parcurs.

| xKaNzYx explică (pentru Mihail2020):

Am facut asta de zeci de ori...si nu merge cand dau test program imi apare o casuta unde imi apare sa dau "YES" sau "NO" dau yes pentru a pornii dar nu se intampla nimic.