| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate explica cineva pentru ce se poate folosi aplicatia Steam?

Răspuns Câştigător
| LeSuiton a răspuns:

Pentru a instala jocuri ce le poti instala pe gratis sau sa le cumperi.

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Gandeste-te la Steam ca la un fel de Netflix pentru jocuri.

Poti sa cumperi jocuri si iti raman salvate in cont (Exista si cateva jocuri gratis pe acolo, printre care se enumera CSGO, DOTA, TF2, etc.)
Poti sa joci mai usor cu prietenii.
Poti sa cumperi si sa vinzi chestii extra din jocuri
Poti sa scrii recenzii pentru jocurile pe care le placi
Etc.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Cumperi jocuri, le poți cumpăra cu activare de cod de pe g2a și e mult mai ieftin, și poți sa le instalezi pe orice pc oricând, chiar și după ce le ștergi vei avea jocurile salvate în biblioteca

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Daca te referi la cea pentru mobil: pentru a avea un mod sigur de a te loga (iti va genera un cod la fiecare 10 sec), pentru a face trade mai repede, penrru a putea vinde iteme pe marketplace instant.

| worldlegendsgame a răspuns:

Cea de telefon o folosesti pentru steam guard sau chat sa vorbesti cu prieteni de pe telefon si se mai foloseste la tradeuri sau vanzari de iteme