| alex97114 a întrebat:

Buna TPU
Ma numesc alex si am si eu o intrebare
as vrea si eu sa stiu ce placa video imi trebuie daca am RAM DDR1 adica placa videotrebuie sa fie neaparat tot DDR1?
Dau fundita pentru cine ma ajuta :Xwinking

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din punctul asta de vedere nu are nici o legatura placa video(apropo: la placa video se zice GDDR 1) cu memoria. Important este ca placa de baza sa suporte placa ce o vrei tu. Pentru asta trebuia sa spui ce placa de baza ai tu.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Daca ai DDR1, iti trebuie un calculator nou. Orice alta investitie e inutila. Placa video trebuie' sa intre in slotul de pe placa de baza, nu are treaba memoria de pe ea cu cea a sistemului, deci intrebarea e daca ai AGP sau PCIEx pe placa de baza.