| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu monitorul meu. În timp ce jucam un joc video online în Full Screen am fost deconectat iar eu am crezut ca mi s-a blocat, asa ca am apasat: Ctrl+Alt+Delet pentru a deschide Windows Task Manager. Iar cand jocul mi s-a inchis, ecranul (rezolutia) mi s-a schimbat. M-am uitat in optiunile monitorului dar rezolutia nu era schimbata. Acum cand ma uit la monitor in partea stanga a ecranului am un spatiu negru ce 5cm, inacesibil. In partea dreapta am 1.5cm spatiu negru iacesibil iar in partea de sus a ecranului am 2mm acesibil dar pe care nu ii pot vedea. Daca intelege cineva ce problema am si stie raspunsul va rog sa imi spuneti si mie.

2 răspunsuri:
| zTonia a răspuns:

Si eu patesc asta uneori la Crossfire dupa ce ies din joc fortat, gen se blocheaza si apelez si eu la task manager, da click drepta pe ecran, proprietes>settings si este o bara acolo, o pui la maxim dai apply dupa te intreaba ceva si dai yes si dai ok dupa. si acum totul va merge cum trebuie, asta in caz ca esti pe xp, pe win7 e undeva la resolution in control panel nu stiu exact. daca esti pe win7 cauti pe youtube 'how to change resolution on windows 7' cam atat, funda? :*

| lupulfioros a răspuns (pentru zTonia):

Eu folosesc Windows7, Dar deja am rezolvat problema. Am schimbat rezolutia de la 1920x1080(max) la 1650x1050. Eu la jocuri folosesc de obicei 1920x1080. Cred ca de aia sa schimbar.