| REXX a întrebat:

Am o problema la rezolutia ecranului. cand dau la 1280x960, imi ramane un spatiu negru jos de vreo 5mm, iar cand dau la 1280x1024 imi este prea mare in parti, adica in partea stanga imi "intra" iconitele in rama de la monitor(monitor de 19 inch). Ce sa fac sa nu mai fie asa?

Răspuns Câştigător
| TEDY2012 a răspuns:

Incearca sa dai autoadjust monitorului (dupa setarea rezolutiei), trebuie sa fie un buton pe monitor.

| REXX explică (pentru TEDY2012):

A mers cu auto adjust! merci mult

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Driver-ul la placa video e instalat? Ce monitor ai(Ce model)? Ai umblat cumva la setarile de la monitor?

| REXX explică (pentru sltlp):

Driverul e instalat, am un monitor solarism(are 8 ani) ce setari?

| K0sti a răspuns:

Pai rezolutia o dai dupa rezolutia nativa a monitorului! Ce rezolutie nativa are monitorul, aia trebuie sa o pui si tu!

| REXX explică (pentru K0sti):

Rezolutia nativa e 1280x1024. are 19 inch.

| K0sti a răspuns (pentru REXX):

Ok, aia trebuie sa o pui si tu in setari!