| anonim_4396 a întrebat:

cine ma poate ajuta...in legatura cu procesorul.cum aflu daca procesorul meu este dual core sau quad core, pentru ca la dxdiag imi arata 4cpu's. Daca era dual core nu-mi arata 2cpu's? Astept raspuns.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Salut. Ba da iti arata dual cpu's. In schimb daca vrei sa afli tot despre pc-ul tau descarca si instaleaza cpu-z. Succes.

| jaqquas a răspuns (pentru Wr3nch):

Deci e quad core?

| Wr3nch a răspuns:

Da e quad core.

| 93Silviu93 a răspuns:

Intra in control panel si cauta la "system" acolo ai tot ce vrei inclusiv procesoru'

| jaqquas a răspuns (pentru 93Silviu93):

La sistem imi arata Intel atyom n570 @166ghz 1.67 ghz
Deci nu zice nici dual core nici quad core, in scchimb la dxdiag imi arata 4cpu's ..si in task manager tot 4 grafice la procesor.Deci e quad core?

| jaqquas a răspuns:

Fratilor,va rog raspundeti clar si precis... 4cpu's inseamna quad core? DA sau NU ..simplu happy Va multumesc

| jaqquas a răspuns:

Am revenit cu un amanunt la Cores scrie 2 si la Threads scrie 4, banuiesc ca threads-urile sunt acele 4 cpu.s...nu? deci nu este.