| radu32 a întrebat:

daca am instalat windows 7 (ultimate) pot instala ubuntu (xubuntu) pe acelasi hard disk fara sa intervina "confruntari"ale celor doua sisteme de operare asupra placii de baza, cpu, etc? E neaparat nevoie de partitie? Mai demult cand l-am mai instalat scria "Install allongside windows?" Mai pe scurt e sigur pentru. hardware si cele doua sisteme? Multumesc si o zi buna! happy

4 răspunsuri:
| radu32 explică (pentru Crsiti92134):

Buna ziua si multumesc, eu il am pus pe dvd, e bootabil, cand dau restart porneste meniul de instalare, nu am pe stick usb. Pot aparea erori sau probleme daca il instez de pe dvd fara o partitie prealabila? Multumesc si o zi buna! happy

| Crsiti92134 a răspuns (pentru radu32):

Cred ca da, dar mai bine il faci pe stick

| radu32 explică:

Buna dimineata, si pana la urma cum e cel mai bine sa procedez? Multumesc si un weekend frumos!