| TeoTudor a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o problema la jocul Transformers War For Cybertron: cand incerc sa intru in joc imi da o eroare numita The application has failed to start because PhysXLoader.dll was not found.Ce sa fac?, am incercat sa descarc mai multe versiune si toate imi dau aceiasi eroare! O zi buna in continuare!

Răspuns Câştigător
| Angellify a răspuns:

Salut,downloadeazal de aici:
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? physxloader
Si daca iti da o problema cu cudart32_30_9.dll error
urmeaza pasii astia:
Daca ai wind 7
C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common, intrii si copiezi totul
Daca ai wind xp
C:\Program Files\NVIDIA Corporation\PhysX\Common
Asta sigur merge, am avut aceeasi problema la tine.
P.S:Apare Transformers Universe, un nou MMO :X

6 răspunsuri:
| TeoTudor explică:

Cum adica nu inteleg

| Batmaaan a răspuns (pentru TeoTudor):

Jocul are nevoie de PhysX ca sa ruleze. Sunt driverele de la placile video care suporta asa ceva. Trebuie sa te documentezi in legatura cu placa ta video si sa vezi daca are suport de PhysX. Daca are, iei driverele de pe site-ul celor de la nVidia. Daca nu are, n-ai ce sa ii faci.

| TeoTudor explică (pentru Batmaaan):

Si cum aflu sa vad daca are suport de PhysX?

| Batmaaan a răspuns (pentru TeoTudor):

Cauta-ti modelul placii pe net si uita-te la specificatii.

| TeoTudor explică:

Xuniox Nu merge linkul baga id de mess teofilsarcea si daca poti sa imi dai altu iar eu iti voi da fundita

| Batmaaan a răspuns:

Instaleaza driverele de la nVidia PhysX. Bafta!