| kojuniorinlol2011apocalipse a întrebat:

vreau de mult timp sa-mi cumpar o consola noua dar nu stiu daca sa cumpar ps4 sau xbox one.Care este mai buna?

2 răspunsuri:
| S8N a răspuns:

PC.

| AlexTzu123 a răspuns:

Eu iti sugerez PS4.
PS4 castiga la design.
PS4 are cu 40% mai multa putere grafica.(PS4=1080P,Xbox One=720p,900p)
Xbox One are un controller mai bun fata de PS4 deoarece controller-ul de la PS4 dupa o perioada lunga de folosire cauciucul de pe thumbstick se rupe si incepe sa se dea jos.
Kinect-ul de la Xbox One este mai bun si mai imbunatatit fata de PlayStation Camera.
PS4 are o interfata mai rapida si mult mai fluida fata de Xbox One.
Xbox One are mai multe jocuri exclusive fata de PS4.
Tu alegi, fiecare om are preferintele lui.Eu iti sugerez PS4